pondělí 8. února 2016

Biftek z pravé svíčkové na medium

50 dkg pravé svíčkové
sůl
pepř
olivový olej

omáčka:
1 šalotka
100 ml bílého suchého vína
300 ml vývaru
1 lžíce másla

1 menší plechovka hrášku
5 dkg slaniny
1 menší stroužek česneku

Pravou svíčkovou odblaníme, osušíme utěrkou a nakrájíme na 2-3 cm silné plátky. Bifteky opatrně naklepeme rukou nebo hranou nože. Po naklepání biftek zase shrneme dohromady, potom osolíme, opepříme a potřeme olivovým olejem. Bifteky dáme na talíř a odložíme stranou nejméně na půl hodiny. Na bifteky není moc vhodná teflonová pánev. Litinovou nebo pánev se silným dnem rozehřejeme nasucho, potom nalijeme trošku oleje, na rozehřátý tuk vložíme bifteky a opékáme 3 minuty na každé straně, po této době se maso snadno odlepí od pánve. Opečená strana je sytě hnědá.
Opečené maso musí ještě chvíli odpočívat. Z pánve ho vyjmeme na ohřátou mísu a zakryjeme ji.
zatím si připravíme omáčku z výpeku. Z pánve, v níž jsme opékaly bifteky, opatrně slijeme většinu tuku. Na pánev dáme jemně nakrájenou šalotku, minutu až dvě opékáme a mícháme. Cibulka změkne a lehce zhnědne. Zalijeme vínem, promícháme aby se ode dna odlepily výpečky. Víno necháme skoro odpařit a potom přilijeme vývar, vaříme a necháme chvíli odpařovat. Ke konci vaření přilijeme do pánve šťávu, která se zatím uvolnila z odpočívajícího masa. Odstavíme a dochutíme solí a pepřem. Přidáme máslo a mícháme dokud se máslo nerozpustí. Přecedíme do omáčníku a můžeme podávat.
Jako přílohu můžeme podat hrášek na slanině.
Slaninu nakrájíme na kostičky, dáme ji na pánev a až se vyškvaří tuk, dáme na něj okapaný sterilovaný hrášek, orestujeme, osolíme, přidáme prolisovaný česnek, krátce společně opečeme a vypneme.
Podáváme s hranolky nebo pečenými bramborami.

2 komentáře:

Děkuji za návštěvu na mém blogu. Budu moc ráda, když necháte vzkaz.

Přehled receptů dle kategorií

Polévky (8) Vepřové maso (7) Drůbež (24) Zelenina (7) Přílohy (4) Hovězí maso (3) Králík ...